Народний депутат Геннадій Бобов (група “Економічний розвиток”) пропонує скасувати дію мінімальних цін на цукор і цукровий буряк.

Відповідний законопроект №2164 про внесення змін до закону “Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру” (про встановлення стимул-реакцій для збереження і розвитку цукрової галузі України) він зареєстрував в парламенті 18 лютого.

В пояснювальній записці до документа наголошується, що внаслідок надвиробництва цукру в країні значні його об’єми переходять “в тінь”, продаються нижче встановленої Кабміном мінімальної ціни. За підсумками 2014/2015 маркетингового року (вересень-серпень) буде вироблено 2,1 млн тонн бурякового цукру при обсягу внутрішнього ринку 1,68 млн тонн.

“Держава на сьогоднішній день, виходячи з ситуації в економіці України, не може ефективно регулювати ринок цукру за допомогою інтервенцій або відкриття нових масштабних ринків для стимулювання галузі”, – вказано в пояснювальній записці.

На думку автора законопроекту, в умовах значного коливання цін на основні виробничо-технологічні ресурси і паливно-мастильні матеріали державі важко прорахувати діапазон мінімальних цін на цукор і цукровий буряк на тривалий термін.

Як повідомлялося, мінімальні ціни на цукор і цукровий буряк були введені в 1999 році. Згідно з чинним законодавством, за реалізацію цукру за ціною нижче мінімальної стягується штраф у розмірі подвійної його вартості.

Мінімальні ціни на цукор і цукровий буряк, як і розмір квоти на виробництво цукру для постачання на внутрішній ринок (квота “А”) щорік встановлює Кабінет міністрів.

На 2014/2015 МР мінімальні ціни на цукор були підвищені на 1% в порівнянні з попереднім сезоном – до 4722,68 грн./т (без ПДВ), цукровий буряк – на 1,6%, до 343,55 грн./т, нагадує agronews.ua.

Поділитися у соц. мережах

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex